Britania i thotë ‘JO’ vaksinimit të fëmijëve/ Alimehmeti: Lajm i madh, e kemi thënë …

Mjeku Ilir Alimehmeti e cilëson lajm madhor vendimin e Britanisë së Madhe që të mos lejojë vaksinimin e fëmijëve.

Për Alimehmetin është e paarsyeshme që të vaksinohen fëmijët e shëndetshëm.

Britania e Madhe sot refuzoi që të miratojë vaksinimin e moshave 12-15 vjeç ndërkohë që të vijon procesi për popullatën më të rritur.

LEXO EDHE  Dyshimet/ Sa kushton ‘Bisha’ e Edi Ramës dhe çfarë e lidh kryeministrin me ‘pronaren’ e makinës

Postimi i Alimehmetit:

LAJM MADHOR!

🚫 Britania e Madhe refuzon miratimin e vaksinimit te femijeve 12-15 vjeç!

Kemi muaj qe e themi:

VAKSINIMI I FEMIJEVE TE SHENDETSHEM ESHTE I PAARSYESHEM!🙏

🇬🇧 Faleminderit stoicizmit Britanik!