Surpriza në formacionin e Polonisë, dy yjet e skuadrës do e ndjekin Shqipërinë nga tribuna

Foto nga Euronews

Surpriza në formacionin e Polonisë, dy yjet e skuadrës do e ndjekin Shqipërinë nga tribuna

Përfaqësuesja e Polonisë nuk do të ketë sot në dispozicion dy nga yjet e kësaj skuadre të cilët luajnë në Serinë A. Trajneri Paulo Sousa ka grumbulluar 25 lojtarë për sfidën, ndaj është detyruar që të lërë jashtë 23-shes 2 futbollistë të cilët do të ndjekin takimin si spektatorë.

Por pakkush priste që në këtë ndeshje ndaj Shqipërisë të mungonin dy lojtarë të cilët aktivizohen në një kampionat prestigjioz si Seria A. Mediat polake kanë mësuar se emrat e sakrifikuar nga tekniku janë Nikola Zalevski dhe Piotr Zielinski.

Zalevski, pjesë e skuadrës së Romës, është në grumbullimin e tij të parë me përfaqësuesen polake dhe mendohet se në të ardhmen ai do të jetë një pjesë e rëndësishme e skuadrës. Por me sa duket për momentin Paulo Sousa nuk e sheh si të tillë ndaj e ka lënë jashtë për duelin ndaj kuqezinjve, duke shtyrë debutimin e tij,

LEXO EDHE  E papritur/ Marku dështon në matjen e parë zyrtare para ndeshjes për titull

Nga ana tjetër, situata me Zielinskin e Napolit është e ndryshme. Ai ka qenë i dëmtuar së fundmi dhe gjendja e tij nuk është më optimalja e mundshme. Ndaj Sousa nuk ka rrezikuar duke menduar për ndeshjet e tjera, edhe pse në Poloni të gjithë pritnin që ai të ishte të paktën në stol përballë ekipit kuqezi.

Formacionet zyrtare të ndeshjes: