Soros publikon foton me Ramën: Lider frymëzues në të gjithë Botën

Alex Soros, djali i George Soros, ka publikuar një foto me Kryeministrin Edi Rama. “Me mikun tim, lider frymëzues në gjithë botën”, shkruan Soros.

Duket se etiketimi si lider botëror që Soros i bën Ramës, besohet nga ky i fundit, i cili në jo pak raste merr rolin e kritikut ndaj çdo lideri dhe çdo udhëheqësi botëror.

LEXO EDHE  Bumçi kundër Bashës: PD në krizë, foltorja e Berishës shpresë për shqiptarët

Alex Soros pothuajse ka zëvendësuar babain e tij, George Soros, në çdo kontakt dhe aktivitet, dhe është shfaqur mjaft aktiv veçanërisht në nismën “Open Balkan” që mbështetet nga Rama, Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç dhe Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev.