Koronavirusi në Greqi/ 47 v*ktima dhe 2871 raste të reja në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit Greqia ka regjistruar 2,871 raste të reja me Covid-19 ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve është 590,832.

Ministria e Shëndetësisë raporton se vdekjet kanë shënuar një rritje ku në 24 orë janë regjistruar 47 humbje jete ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 13,743 vdekje.

LEXO EDHE  A ju kanë thirrur amerikanët për çështjen e Berishës? Bardhi: Disa deputetë të PD-së janë kontaktuar nga ambasada