Koronavirusi në M.Veriut/ 24 v*ktima dhe 978 raste të reja në 24orët e fundit

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të shifrave në 24 orët e fundit. 978 raste të reja dhe 24 viktima ka pasur vendi fqinj.

Po ashtu njoftohet se në po kaq orë u realizuan 7 mijë e 400 testime.

LEXO EDHE  U dh*nua nga burri, gruaja e fali tre herë. Historia e vajzës që tentoi vetëvr*sjen

Shkupi, Tetova, Strumica, Kumanova, Gostivari e Kërçova janë qytetet me më shumë të infektuar ndërsa lajmi i mirë është se 524 pacientë arritën të mposhtin COVID-19.