Basha: Të bashkuar deri në fund kundër regjimit dhe pakicës që ka kapur shtetin

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas raportit të ‘Transparency International’ ku thuhet se Shqipëria është e kapur nga korrupsioni.

Me anë të një reagimi në Facebook, Basha shkruan se beteja e PD dhe e shqiptarëve nuk është kundër PS, por kundër një pakice të korruptuar që ka marrë peng shtetin dhe vendin.

Sipas tij beteja e PD dhe e qytetarëve do të vijojë deri në fund kundër së keqes.

Postimi i Bashës:

Beteja jonë dhe e shoqërisë shqiptare nuk është kundër Partisë Socialiste, por kundër pakicës së korruptuar që ka kapur shtetin dhe e plaçkit atë me një grusht të vogël njerëzish, me të cilët masakron zgjedhjet, kriminalizon politikën dhe shkatërron ekonominë. Shqiptarët i’a dinë dështimet, raportet ndërkombëtare i’a kanë ekspozuar babëzinë, askush nuk gënjehet nga ripërtypja e fjalimeve të vjetra të atij që ka varfëruar familjet shqiptare dhe ka degdisur gjysmë milioni shqiptarë. Përballë këtij regjimi, kemi detyrën qytetare të bashkohemi dhe të punojmë për kthimin e demokracisë dhe legjitimitetit në vend. Platforma qytetare për demokracinë do të bëjë bashkë të gjitha forcat e gjalla të shoqërisë që e duan ndryshimin dhe janë të vendosura të shpëtojnë vendin nga sundimi i një pakice që mban peng të ardhmen e tij.

LEXO EDHE  Basha kafe me “të preferuarit” pas deklaratës për Berishën/ FOTO