VIDEO-FOTO/ E reja del pa rroba në protestë: E bëra për…

Disa ditë më parë, në Londër të Britanisë së Madhe u mbajt një manifestim për vëmendjen ndaj klimës.

Të shumtë ishin qytetarët dhe aktivistët që mbushën rrugët e qytetit atë ditë, por në mes të tyre, vëmendjen mori 31-vjeçarja Laura Amherst. E reja doli në rrugë e zhveshur topless dhe në mes të dekoltesë shkruante “zgjohu”.

Në një intervistë të dhënë për mediat britanike, e reja ka treguar se përse zgjodhi që të dilte në rrugë në atë formë.

LEXO EDHE  Ja si të kuptoni nëse telefoni juaj është i hakuar

“Besoj që ishte gjë pozitive ajo që bëra. Njerëzit më përgëzuan, veçanërisht gratë. Unë nuk paguhem për këtë, por e bëra për vëmendje, që njerëzit të ndërgjegjësohet se vetëm ne mund ta shpëtojmë planetin”, u shpreh Amherst.