Nuk mund të largohet nga Afganistani, flet gruaja: Ndihmë president, ndoshta nuk i shoh më fëmijët

Kaosi dhe frika vazhdon të jetë në afganistan, nga vetë afganët por edhe të huajt që kanë ngecur atje. Një thirrje prekëse ka ardhur nga një amerikane, e cila ka frikë për jetën e saj, për shkak të regjimit të talebanëve.

Fox News bën me dije se ajo ka tentuar disa herë që të largohet, por ka qenë e pamundur që ajo të arrijë në aeroport, pasi të gjithë janë atje, të “etur” për tu larguar.

LEXO EDHE  Tensione mes dy vendeve/ Franca thërret ambasadorin nga Shtetet e Bashkuara

Ajo i ka bërë thirrje presidentit amerikan, Joe Biden që ta shpëtojë. Ajo u shpreh:

“Nuk kam asnjë shpresë për të shkuar deri në aeroport, është e vështirë që të kalosh, pasi janë shumë njerëz. Kemi frikë për jetën tonë, çdo zhurmë që dëgjojmë, makinat që kalojnë, frikësohemi se talebanët do na vrasin. Fëmijët i kam në Amerikë, frikësohem se nuk do i shoh më kurrë. Ju lutem zoti president, na evakuuone, kemi nevojë për ndihmën tuaj”, tha ajo.

Nuk mund të largohet nga Afganistani, gruaja nga SHBA: Ndihmë

Nuk mund të largohet nga Afganistani, gruaja nga SHBA: Ndihmë