Tragjike/ I mbështjellë me një perde dhe i mbytur në gjak, gjendet i vdekur 34-vjeçari

Një 34-vjecar i huaj është gjetur i vdekur në Santorini në zonën e Rodes. Shtetasi i Bangladeshit u gjet i vdekur në orët e para të së Premtes së kaluar nga një grek dhe dy bashkatdhetarë të tij, i mbështjellë me një perde dhe i mbuluar nga gjaku.

Ekipi i Policisë mbërritën menjëherë në vendngjarje dhe filluan hetimet për këtë vrasje makabër.

Nga ekspertiza mjekësore dhe hetimet e policisë rezultoi se nuk ishte një vrasje por një aksident pasi është plagosur vetë në tentativë për të hyrë në shtëpinë e tij nga dritarja. Hetimet thonë se ai u pengua dhe u mbështoll në perde dhe dha frymën e fundit pak më vonë.

Kronika e rastit të jashtëzakonshëm që u shndërrua në një thriller dhe shkaktoi për 48 orë mobilizimin e Policisë dhe Skuadrës së Vrasjeve të Sigurisë Attica thanë se gjetën tre burrat brenda shtëpisë në Rodos të 34-vjeçarit nga Bangladeshi.

LEXO EDHE  Bilanci ditor i Covid në Kosovë, 14 humbje jete dhe mbi 360 raste të reja

Të tmerruar, ata njoftuan Sigurimin e Santorinit, ndërsa një grup i zbardhjes së Vrasjeve në Atikë mbërritën në ishull. Për 48 orë, policia kontrolloi zonën dhe mblodhi prova për të gjetur vrasësin, ndërsa trupi u transportua në Athinë, ku një ekspertizë mjeko -ligjore zbuloi të vërtetën.

Siç rezultoi, burri i dehur u përpoq të hynte në shtëpinë e tij. Por ai nuk pati sukses dhe kështu iu afrua dritares, e theu dhe u hodh brenda. Megjithatë, në momentin që ai hyri, dritaret u prenë, ndërsa nga rënia u mbështoll në perde dhe më pas, i bllokuar në pëlhurë dhe i plagosur rëndë nga dritaret e mprehta, ai vdiq.