FOTO/ Rama e Basha gati të strehojnë afganët, në rrjet plas gallata. Loja me personazhet

E ndërsa Shqipëria zyrtarisht pritet të strehojë afganët që rrezikojnë jetën, pasi talibanët morën qeverisjen e vendit, në rrjetet sociale ka plasur gallata me meme humoristike, ku personazhe janë Kryeministri Edi Rama, kreu i PD, Lulzim Basha, ministri Arben Ahmetaj etj.

Dje Rama përmes një postimi në rrjetin social njoftoi gadishmërinë e Qeverisë për të strehuar afganët. Pas tij reagoi Basha, i cili gjithashtu mbështeti strehimin e afganëve në Shqipëri, madje e cilësoi si një detyrim që Shqipëria ka ndaj NATO-s dhe aleatëve të saj.

LEXO EDHE  Rrebeshe shiu dhe .../ Parashikimi i motit për ditën e diel, 19 Shtator 2021

Ndërkohë në rrjet personazhet kryesore të politikës janë montuar si afganë, ku Basha paralajmëron nisjen e luftës ndaj talebanëve.

Gjithçka që jepet më poshtë është gallata e rradhës në rrjetet sociale, duhet marrë me shaka, dhe për më tepër kur muaji gusht u shpall si ai i reflektimit.