FOTO/ Çifti me motor përplaset me një Benz, në gjendje kritike për jetën (EMRAT)

Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë në rrugën me kalldrëm që të çon drejt Kalasë së Beratit.

Dy të rinjtë Suela dhe Erald Xhafa,kanë qënë zbritur me motorr nga Kalaja në drejtim të qytetit, por kanë humbur kontrrolin e motorrit dhe janë përplasur me një mjet tip Benz,që ndodhej i parkuar në anë të rrugës. Përplasja ka qenë shumë e fortë.

Të plagosurit Suela dhe Erald Xhafa janë transportuar drejt Spitalit Rajonal në Berat në gjendje të rëndë. Mjekët e spitalit të Beratit konfirmojnë se gjendja e tyre është tejet kritike dhe ata pasi i kanë dhënë ndihmën e parë mjekësore,po i përgatisin për ti transportuar me ambulancë drejt Spitalit të Traumës nê Tiranë.

LEXO EDHE  Krijimi i agjencisë së Propagandës/ Gjekmarkaj: Rama ndërtoi dhe kolonat ku mbahet tempulli i gënjeshtrave

Ndërkohë që nuk dihet ende se çfarë janë mes tyre dy të rinjtë që mbajnë tê njëjtin mbiemër. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.