FOTO/ Dy vatra zjarri rrezikojnë kurorën e pishave

Dy vatra zjarri aktive në Pukë, rrezikojnë kurorën me pisha të qytetit.

Në këtë situatë janë angazhuar rreth 90 punonjës të forcave zjarrfikese dhe të zonave të mbrojtura.

Për shuarjen e flakëve të zjarrit nga Emergjencat Civile janë dërguar 2 helikopterë.

LEXO EDHE  Brenda makinës 400 mijë € të Edi Ramës /Foto

Nga fotot e mëposhtme shihet se forcat zjarrfikëse, të emergjencave apo të FA, s´kanë as mjetet më minimale, ndërsa mbajnë në duar lopata.