VIDEO/ Conference League, Astrit Selmani ndëshkon serbët e Cukaricki

Astrit Selmani ndodhet në formë të shkëlqyer. 24-vjeçari është pjesë e Hammarby prej janarit të këtij viti. Tek ekipi i elitës suedeze është përshtatur për mrekulli, dhe sot ka gjetur golin e radhës në Conference League.

Hammarby po luan në shtëpi takimin e kthimit të raundit të tretë kundër serbëve të Cukaricki. Këta të fundit fituan 3-1 sfidën e parë të luajtur në fushën e tyre.

Skuadra suedeze e ka nisur “zjarr” përballjen e sotme. Mohanad Jeahze kaloi vendasit në avantazh në minutën e 12-të, ndërsa Selmani dyfishoi shifrat 14 minuta më pas.

LEXO EDHE  Titullari tërbon Bayern Munich, kërkon largimin nga klubi

Sulmuesi dardan iu shkëput bukur mbrojtjes serbe dhe dërgoi topin në rrjetë me një goditje të saktë.

2-0 për Hammarby, klub që ka Zlatan Ibrahimovic një nga pronarët.

Kalimi në fazën “play-off” të Conference League është afër, teksa ky ishte goli i katërt në këtë kompeticion për Astrit Selmanin.