U harrua në makinë nga mamaja e tij, ndërron jetë nga temperatura e nxehtë 5-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Virxhinia të SHBA-së. Mësohet se një 5-vjeçar ka ndërruar jetë pasi u harrua në makinë nga nëna e tij. Shkak i vdekjes u bë nxehtësia e madhe, duke bërë që djali mos të rrezistojë shumë gjatë.

LEXO EDHE  “Sukses i madh”/ Kreu i Partisë Socialdemokrate në Gjermani pas votimeve: Rezultatet e para tregojnë që qytetarët më duan si kancelar të ardhshëm

Mediat e huaja shkruajnë se ka qenë vetë nëna e 5-vjeçarit që ka lajmëruar policinë, të cilët kur erdhën e gjetën të miturin pa jetë. Nuk dihet shkaku pse 5-vjeçari u la në makinë dhe me çfarë po merrej gruaja kur u largua.