Ish-bashkëshortja e Eminem tenton ti japë fund jetës/ Dyshimet

Ish-bashkëshortja e Eminem, Kim Scott, ka tentuar të vetëvritet. Sipas burimeve, më 30 korrik në komisariatin e policisë është bërë një telefonatë për të raportuar se një person ka tentuar vetëvrasjen në shtëpinë e saj në Michigan, shkruan “Page Six”.

Kur oficerët e policisë mbërritën në vendngjarje, raportohet se Scott nuk ishte në vete dhe atyre iu desh që ta mbanin me forcë. 46-vjeçarja dyshohet se ka prerë veten, pasi kishte plagë të vogla në këmbë dhe në dysheme kishte gjak.Thuhet se autoritetet e dërguan atë në spital për vlerësim mjekësor dhe psikologjik, dhe tashmë ajo është rikthyer në shtëpi për t’u shëruar.

LEXO EDHE  Mevlan Shaba flet për gruan e tij në Gjermani që e përdori për të bërë letrat

Incidenti i supozuar ndodhi vetëm një javë pasi nëna e Scott, Kathleen Sluck, vdiq më 23 korrik në moshën 65-vjeçare.

Ndërkohë, motra e Kim vdiq në vitin 2016 dhe shkak dyshohet se ka qenë mbidoza e heroinës.

Eminem dhe Kim u martuan në vitin 1999 dhe u divorcuan në vitin 2001. Ata kanë një vajzë së bashku, e cila quhet Hailie.

Image