E pazakontë/ Piloti ul helikopterin në mes të qytetit dhe blen ëmbëlsira

Një ngjarje komike, njëkohësisht edhe e rrezikshme ka ndodhur në Kanada.

Mediat vendase raportojnë se një pilot, i uritur ka ulur helikopterin në qendër të qytetit dhe ka blerë ëmbëlsira. Të gjithë janë trembur fillimisht, duke menduar se e gjithë kjo ulje ka të bëjë me ndonjë operacion policor apo ndonjë urgjencë shëndetësore.

LEXO EDHE  Kroacia shkatërron një rrjet që trafikonte migrantë, sekuestrohen 80 mijë euro

Mësohet se ngjarja ka ndodhur një ditë më parë, ndërsa piloti pritet të dalë para gjykatës më 7 shtator, pasi mbi të janë ngritur disa akuza. Identiteti i tij nuk është bërë me dije, gjithashtu, as ndonjë deklaratë. Duket se ai do mbrohet me heshtjen.