Të veshur si mjekë, dy persona grabisin me armë Bankën Kombëtare/FOTO

Dy persona të pajisur me armë zjarri të tipit kallashnikovë dhe pistoletë, kanë grabitur Bankën Kombëtare në zonën e Petralona-s, Greqi.

Grabitësit ishin veshur me uniforma mjekësore.

Deri më tani nuk bëhet e ditur shuma e parave që grabitësit kanë marrë nga arkëtari.

LEXO EDHE  Tensionet dhe integrimi/ Presidentja e KE viziton vendet e Ballkanit Perëndimor, nesër në Tiranë

Forca të shumta policie janë në vendngjarje dhe po punohet për kapjen e autorëve.