Nuk shkoi në punë, Kendall Jenner gjobitet me 1.8 milion dollarë

Kendall Jenner është hedhur në gjyq nga marka italiane e modës “Liu Jo”. Kjo e fundit pretendon se ylli i familjes Kardashian ka shkelur kushtet e një kontrate.

Në padinë e depozituar në Gjykatën e SHBA në Manhattan, thuhet se Jenner mori pjesë vetëm në një nga dy fotosesionet e planifikuara, pra nuk shkoi në punë dhe nuk përmbushi pikat e kontratës.

LEXO EDHE  Bes Kallaku flet për pasurinë e tij: Vajzës time kam për ti lënë vetëm emrin e mirë

Si pasojë, “Liu Jo” do të përfitojë 1.8 milionë dollarë dëmshpërblim pasi thotë se i ka paguar 1.35 milionë dollarë modeles.