Aktori i njohur habit me deklaratën: Kam dashur të vras veten pas ‘Game of Thrones’

Aktori Keith Harrington, i njohur ndryshe si John Snowy nga “Game of Thrones”, foli publikisht për alkoolizmin dhe depresionin, me të cilin ai luftoi pas përfundimit të serialit të famshëm në vitin 2019.

Në një intervistë për “The Sunday Times”, ai zbuloi se mendoi për vetëvrasjen, sepse nuk shihte një zgjidhje tjetër për problemet e tij.

Sot, ai feston sepse ka qenë plotësisht esëll për dy vjet e gjysmë që kur ishte në një qendër rehabilitimi, dhe mendimet e zeza, thotë ai, nuk e pushtojnë më.

“Kam kaluar ferrin. Jeta më ka shtypur. Disa gjëra që ndodhën pas “Game of Thrones”, dhe ndërsa ne ende po xhironim, ishin shumë traumatike për mua. U kënaqa me alkoolin,” shpjegoi ai, duke iu referuar rehabilitimit në qendrën , e cila kushton 95,000 paund në muaj. “Pastaj arrita në fund,” theksoi ai.

LEXO EDHE  Gjykata Supreme në Angli merr vendimin: Testamenti i Princit Philip do të mbetet i fshehtë/ Zbulohet arsyeja

I pyetur nëse ai me të vërtetë mendonte për vetëvrasjen, ai nervozisht pranoi se po.

“Përgjigja është … Po. Sigurisht. Isha në depresion të madh. Më erdhi shumë në mendje që nuk ishte mirë. Kam heshtur për gjithçka vetëm në mënyrë që ata të mos më fusin në kontakt me gjëra të tilla përgjithmonë. M’u desh pak kohë për t’u shëruar, si dhe për të shpëtuar nga e gjithë kjo ”, tha aktori.