Zjarre në fshatin Kocul të Vlorës, rrezikohen puset e naftës

Një vatër zjarri është regjistruar në fshatin Kocul të Vlorës.

Zjarri është evidentuar në afërsi të puseve të natës. Frika e tanishme është që të mos preket zona e puseve dhe pasojat të jenë më katastrofale.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ 849 të infektuar dhe 5 v*ktima në 24 orët e fundit në Shqipëri! Harta

Ndërkohë bëhet e ditur se zjarrfikëset kanë shkuar drejt vendngjarjes dhe pritet që të vendoset në kontroll vatra.