Zjarri në Majën e Rrunës, pritet të nisë ndërhyrja nga ajri

Dy vatrat e zjarrit të aktivizuar dy ditët e fundit në Majën e Rrunës vijojnë të jenë aktive.

Nga raportimet mësohet se flakët e zjarrit po afrohen mbi tunelin e Kalimashit, ndërsa era e fortë dhe terreni i vështirë e bën të pamundur ndërhyrjen e zjarrëfiksëve.

LEXO EDHE  Ironia e fortë e Bushatit: Rama duhet të jetë në sallë në prezantimin e ‘Tepsisë 3’, të dimë ku do vjedhë më shumë

Pritet që gjatë ditës së sotme të ketë ndërhyrje nga ajri me helikopter për shuarjen e zjarrit.