Aksidenti në Kroaci, plagoset shqiptari/ Po drejtonte një automjet me targa italiane

Një shqiptar, që drejtonte një automjet me targa italiane, ka mbetur i plagosur rëndë si pasojë e një aksidenti rrugor në Kroaci.

Sipas raportimeve, aksidenti ka ndodhur në Soline të Kroacisë, rreth orës 10:30 të paradites së sotme.

LEXO EDHE  Ish-ministri socialist: Çfarë mund të prodhojë qeveria e re - me shokët dhe gratë e shokëve të Ramës

Automjeti që udhëtonte shqiptari është përplasur me një tjetër automjet.

Nga raportimet mësohet se si pasojë e aksidentit janë plagosur dz persona, që janë transportuar në spital, për mjekim.

Policia po heton lidhur me shkaqet e aksidentit.