Vatër e re zjarri në Dropull, shtëllungat e tymit sjellin probleme në aksin Gjirokastër-Kakavijë

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Gjirokastër, në fshatin Goranxi të Dropullit.

Në videon e publikuar nga “BalkanWeb” shihet që flakët po përhapen me shpejtësi dhe dyshohet se zjarri është i qëllimshëm.

LEXO EDHE  KPA u nda për afatin e ankimit ndaj konfirmimit të Anton Martinit dhe cënimin e besimit të publikut

Probleme ka pasur edhe në aksin Gjirokastër-Kakavijë pasi shtëllungat e tymit kanë arritur deri aty. Zjarrfikësit po punojnë për të penguar përhapjen e flakëve.