“Shishet e birrave kokës”, Noizy kërcënon se do nxisë dhunë nëse Goran Bregoviç vjen në Korçë (Foto)

Ftesa e këngëtarit serb, Goran Bregovic, në festën e birrës në Korçë, ka nxitur reagime të shumta nga artistët shqiptarë dhe kosovarë. I fundit që ka reaguar i revoltuar e madje ka kërcënuar se do të dhunojë këngëtarin serb është reperi i njohur, Noizy.

Përmes disa postimeve në Instagram ai shprehet se Goran Bregovic nuk e njeh askush në Korçë dhe nuk ka pse të jetë i ftuar.

Noizy ka postuar disa statuse në InstaStory duke deklaruar se do të nxisë dhunë ndaj këngëtarit serb nëse nuk anulohet ftesa

LEXO EDHE  Dajana Shabani habit me deklaratën: Ish-bashkëshorti më ka dhuruar 10 makina

“Bashkia e Korçës çne ai këngëtar për festën e  birrës? Kush e njeh atë në Korçë? Anulojeni.”; “‘Cancel atë’ ose unë do nxis fansat. Ashtu siç nxiti ai në luftën e Kosovës. Shishe birra kokës. Çuna e dini vetë ju.”; “Shishet plot jo bosh, se desh harrova.”; “Dua Lipa është këtej. Plus e njeh gjithë bota… Thirreni atë”, shkruan Noizy në disa postime rradhazi në Instagram.