Plas te Barcelona! Aguero nuk e “përtyp” dot largimin e Messit, kërkon të prishë kontratën me katalanasit

Lamtumira e Lionel Messit me Barcelonën duket se ndryshon edhe planet e Sergio Aguero. Kun kishte zgjedhur të vishej Blaugrana me qëllimin e vetëm për të luajtur në sulm me bashkatdhetarin dhe mikun e tij, por tani skenari ndryshon.

Aguero duket i tërbuar mbi situatën, por zhvillimet e bujshme vijnë nga Katalonia: ish ylli i Manchester City po mendon të përfundojë kontratën ekzistuese dhe ekipi i tij ligjor po studion dokumentet dhe klauzolat mbi kontratën për të gjetur një mënyrë për të anuluar gjithçka.

LEXO EDHE  Kupa e Shqipërisë ngre siparin, ja sfidat e sotme

Në këtë rast do të përballeshim me një tërmet të vërtetë në klubin katalanas, i cili po përjeton një situatë kritike dhe që rrezikon, përveç dëmtimit teknik, atë të imazhit.