Aksidenti me pasojë vdekjen në Vlorë, policia jep detaje

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Vlorë-Levan, një nga akset më problematike për aksidente në vendin tonë.

Aksidenti ka qenë me pasoja të rënda, pasi një grua e moshuar ka humbur jetën nga përplasja teksa perpiqej te kalonte rrugen ne autostrade.

Aksidenti ka ndodhur në afërsi të Novoselës dhe si pasojë e këtij aksidenti është bllokuar qarkullimi i mjeteve.

Vlorë/Informacion paraprak

LEXO EDHE  Shpërthimi i bombolës në Velipojë, thellohet tragjedia në familjen Gjoka, humb jetën nëna e dy vajzave

Në orën 19:20, në autostradën “100 Vjetori”, Vlorë, një automjet, me drejtues shtetasin A. M., 68 vjeç, banues në Lushnje, ka aksidentuar një këmbësore ende të pa identifikuar, rreth 70 vjeçe, e cila si pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vlorë.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.