VIDEO/ Zjarr i përmasave të mëdha në Thirrë të Kalimashit

Vatrat e zjarrit aktive në vendin tonë vazhdojnë që të jenë të shumta, nga veriu në jug.

Pasi shumë vatra të zjarrit kanë përfshirë jugun, tashmë flakët kanë “pushtuar” edhe veriun.

LEXO EDHE  Lëvizja e Berishës, Noka dhe Balliu: Për një PD më të fortë, vendimi me votë

Siç shikohet edhe nga pamjet, flakët kanë përfshirë Thirrën e Kalimashit.

Një varg i tërë në mal është përfshirë nga zjarri, duke përfshirë shkurre e bimësi.