VIDEO/ Prishtina pranë historisë, gafat e Bodo/Glimt i japin fitoren e madhe

Prishtina pranë historisë! Kampionët e Kosovës mposhtën në ndeshjen e parë norvegjezët e Bodo/Glimt me rezultatin e ngushtë 2-1 dhe tani kanë shanse reale për të kaluar në play-off të Conference League.

Miqtë shënuan të parët, pas një kundërsulmi perfekt. Berg brenda zonës nuk fali dhe në minutën e 11-të Bodo/Glimt iu gëzua golit.

Në fundin e pjesës së parë erdhi dhurata e parë e portierit të norvegjezëve, i cili doli përpara dhe Otto John me kokë e çoi topin në rrjetë.