VIDEO/ Laçi-Anderlecht, lojtari i Lacios ndëshkon për të dytën herë kurbinasit

Laçi ka rezistuar 25 minuta kundër Anderlecht. Kurbinasit pësuan gol pas një goditjeje këndi.

Protestat e Malotës ishin të kota, pasi për arbitrin lezhjani e kishte devijuar topin.

Harkimi në zonë u kthye në gol nga Gomez dhe belgët e shohin vetën në epërsi, pas 25 minutash ku loja ishte e balancuar.

LEXO EDHE  Greuther Furth – Bayern Munchen, këtu mund të shihni ndeshjen LIVE

Edhe goli i dytë u pësua njëlloj, pas një harkimi nga këndi. Hoedt me kokë nuk e fali portierin Alen Sherri dhe Anderlecht kryeson 2-0.