Situata me zjarret, Rama: U shmang e keqja më e madhe në Selenicë

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar sërish lidhur me situatën e zjarreve në jug të vendit.

Sipas Ramës e keqja e madhe në disa fshatra të Selenicës së Vlorës u shmang.

Reagimi i Ramës:

Ndërsa lufta vazhdon me flakët në vend, disa lajme të mira ka:
E keqja e madhe në disa fshatra të Selenicës së Vlorës u shmang. Por nga ana tjetër trupa dhe mjete janë shtuar për t’i dhënë fund vatrave të zjarrit.
Në zonë po punon edhe një helikopter
Në Llogara është rikthyer optimizmi falë erës në favor ndërsa një helikopteri tjetër po hedh ujë.
48 forca speciale dhe zjarrfikës po punojnë në majën e malit në kufi të Parkut të Llogarasë
Forcat tona po arrijnë të largojnë nga parku zjarrin
***Ndërhyrje gjithashtu janë bërë edhe në Vithkuq (Korçë) në Mallakastër, në Tarabosh, (Shkodër),Qerem (Tropojë), Kalise (Kukës), Mavropull, (Delvinë)

LEXO EDHE  Përndiqte bashkëjetuesen, arrestohet