Shpëtim Duro surprizon me formacionin, ja si rreshtohet Laçi përballë Anderlecht

Laçi dhe Anderlechti janë gati për t’u përballur mes tyre. Trajnerët Shpëtim Duro dhe Vincent Kompany kanë bërë edhe zgjedhjet e tyre.

Kurbinasit nuk kanë dy titullarë për këtë ndeshje, që nis në orën 19:00 në stadiumin “Elbasan Arena”.

Julian Shehu i pezulluar me kartonë të verdhë zëvendësohet nga Klinti Qato, kurse Mentor Mazrekaj i dëmtuar i lë vendin Ilir Ademit. Ky i fundit debuton sot me Laçin.

LEXO EDHE  Dosti i përgjigjet ish-lojtarit të Partizanit: Nëse nuk rrit cilësinë stërvitja dy herë në ditë…

Pjesa tjetër e formacionit është ajo e zakonshmja për kurbinasit, me Guindo në sulm dhe Zarubica në të djathtë. Lushkja e Deliu nuk preken në mesfushë. Edhe mbrojtja është e njëjta, kurse në portë luan Sherri.

Formacionet zyrtare: