Koronavirusi në Greqi, 12 të vdekur dhe 2800 raste të reja në 24 orët e fundit

Autoritetet greke njoftuan sot se rastet e reja të konfirmuara në laborator të koronavirusit të regjistruar në 24 orët e fundit janë 2800, nga të cilat 14 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 506,672, ndërsa numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 192.

LEXO EDHE  Debati/ Mark Marku-Agron Shehajt: Je matrapaz, s´mund të ishe Kryetar i PD

Që nga fillimi i pandemisë, 2,829 pacientë janë larguar nga ICU.

Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 12, ndërsa që nga fillimi i epidemisë është regjistruar një total prej 13,026 vdekje.