Flakët rrezikuan ish-depon e naftës në Vlorë, Leli: Dyshojmë për zjarrëvënie të qëllimshme

Një zjarr masiv është regjistruar mëngjesin e sotëm në Vlorë. Vatra ishte shumë pranë ish-depove të naftës në Nartë, ndërkohë që me ndërhyrjen e shërbimit të zjarrfikëses dhe të punonjësve të Bashkisë së Vlorës, u bë e mundur lokalizimi dhe shuarja e flakëve.

Siç shihet nga pamjet e publikuara nga ‘BalkanWeb’ flakët rrezikonin t’i afroheshin ish-depos, por fatmirësisht flakët u arritën që të shuheshin.

LEXO EDHE  Rama: Paga minimale do rritet 8 mijë lekë pas 4 vitesh

Ndërkohë, në një prononcim për mediat, kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli, i cili monitoroi nga afër këtë proces, pohoi se ka dyshime që ishte një zjarrëvënie e qëllimshme.