Emri+FOTO/ E dënuar me 6 vite burg për mashtrim, ndalohet në Tiranë 57-vjeçarja

Luli Makashi, 57-vjeçe e shpallur në kërkim për mashtrim është ndaluar nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar.

Policia njofton se ajo ishte dënuar me 6 vite burg nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë. I njëjti vendim është lënë në fuqi nga Gjykata e Apelit Tiranë.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar u bë ekzekutimi i urdhrit të ndalimit për shtetasen Luli Makashi, 57 vjeçe, sepse Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 6 vite burg për veprën penale “Mashtrimi”, vendim të cilin e ka lënë në fuqi edhe Gjykata e Apelit Tiranë”, njofton policia.

LEXO EDHE  Horoskopi i ditës së diel, 19 Shtator 2021