Zjarret në Kosovë, shënohet viktima e parë

Zjarret e ditëve të fundit që kanë përfshirë disa zona në Kosovë kanë shënuar dhe viktimën e parë.

Policia e Kosovës ka bërë me dije se një person identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur ka humbu jetën në fshatin Novosellë të Malishevës pas asfiksimit.

LEXO EDHE  Kush gënjen? Rama: Nuk kam folur me Vuçiç. Deputeti i PS: Jam i sigurtë që ka folur

“Si pasojë e kësaj vdekje dyshohet të jetë asfiksia nga tymi pasi viktima kishte shkuar tek stalla e cila ishte përfshirë nga zjarri”, thuhet në njoftimin e policisë.

Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor.