Zjarr i madh në kodrat e Shëngjinit, pushuesit në panik

Mbrëmjen e së mërkurës është vënë re një vatër e madhe zjarri në kodrat e Shengjinit, pranë Ranës së Hedhun.

Pushuesit e shqetësuar kanë publikuar foto në rrjete sociale madje kanë telefonuar dhe policinë apo zjarrfikëset, pasi kanë frikë mos flakët afrohen pranë banesave të tyre.

LEXO EDHE  Yuri Kim i shkon Bashës në zyrë

Pylli është me pisha të dendura, pranë zonës së banuar. Nëse zjarri nuk do të neutralizohej, do të përbënte rrezik të madh për njerëzit, shtëpitë apo gjënë e gjallë.