Humbi plot 45 kg, reperi shqiptar e zbulon për herë të parë: Ja si ja doli në mënyrë të suksesshme

Reperi i njohur shqiptar, Vig Poppa, nuk ka qenë shumë aktiv në muzikë, mirëpo së fundmi është rikthyer me dy projekte shumë të fuqishme.

Reperi realizoi dy bashkëpunime, njëri prej tyre me Dj Geek me titullin “Futja Kepën”. Ndërsa dueti tjetër është “Alo” në bashkëpunim me Ronela Hajatin, një ripunim i këngës së vjetër shqiptare, të cilën publiku e priti shumë mirë.

Mirëpo fansave të Vip Poppës ju ra në sy edhe transformimi fizik që ka pësuar reperi. Në videoklipet e fundit ai shfaqet me disa kilogramë më pak dhe në një intervistë të dhënë për “Telegrafi” ka treguar se si ka rënë nga pesha.

Ai ka zbuluar se ka humbur plot 45 kilograme deri më tani dhe se është kënaqur shumë me rezultatin.

“Deri tash i kam humbur 45 kilogramë, me ushtrime e jetesë të shëndetshme”, ka treguar Vig Poppa.

LEXO EDHE  Kozak zbulon si i bindi rrëmbyesit ta linin të lirë: Më lëshuan në pyll, më thanë a do lekë

I pyetur për mënyrën se si vendosi ta bënte këtë kthesë në jetën e tij, ai tregoi se ishte ndryshimi i stilit të jetesës që nga zhvendosja e tij në Suedi.

“Jeta pa rregull e rutina që e kom pasur në Kosovë e ka bërë shumë të vështirë e të pamundshme për mua të mbaj peshën në rregull e shëndetin optimal. Po tash në Suedi po jetoj ndryshe, po ha, po flej, po ushtroj me rregull edhe e gjithë kjo po rezulton në humbje të peshës edhe në përmirësimin e shëndetit tim në përgjithësi”, ka thënë Vig Poppa.

Reperi i cili njihet si një nga themeluesit e grupit KAOS ka treguar gjithashtu se është në përgatitje të një albumi, që do të jetë në duart e fansave në një të ardhme të afërt.