VIDEO/ Gafë qesharake portierit, Ferencvarosi i Uzunit kalon në avantazh në Champions

Ferencvaros e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë kundër Slavia Praha, që shënoi në portën e vet një autogol në fundin e pjesës së parë.

Taras Kacharaba, duke qenë nën presionin e lojtarit kundërshtar, mendoi ta kthente topin pas te portieri.

Ondrej Kolar bëri gafën e pafalshme. “Gardiani” nuk e largoi dot topin, që u ndal në rrjetë dhe Uzuni me shokët e skuadrës nuk mund të mos festonin dhuratën e çekëve.

 

LEXO EDHE  Titullari tërbon Bayern Munich, kërkon largimin nga klubi