Temperatura deri në 40 gradë, ja si do të jetë moti sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 19°C në 31°C, në zonat e ulëta nga 26°C në 39°C dhe në zonat bregdetare nga 28°C në 40°C.

Era do të fryjë në drejtim Perëndimor-Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 3 ballë.

LEXO EDHE  Nard Ndoka: Dorëheqja do të ishte kapak floriri për Bashën

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm dhe të nxehtë. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 18°C në 35°C dhe në zonat e ulëta nga 21°C në 38°C.