Reperi i njohur në probleme me drejtësinë, ja akuza që rëndon mbi të

Reperi dhe producenti i famshëm, Dizzee Rascal, është akuzuar për sulm ndaj një gruaje pas një incidenti në Londër. Artisti, emri i vërtetë i të cilit është Dylan Mills, u arrestua nga policia më 8 qershor nën dyshimin për sulm të përbashkët.

Ai pritet të paraqitet në gjykatë muajin e ardhshëm, pasi gruaja thuhet se pësoi dëmtime të lehta por nuk kishte nevojë për trajtim spitalor, sipas The Sun. Reperi, i cili mori një MBE vitin e kaluar për kontributin në muzikë, do të interpretojë në një seri eventesh këtë gusht në Londër dhe Swindon.

LEXO EDHE  Publikohet momenti i arrestimit të burrit të Angela Martinit (Video)