Plagoset me thikë 42-vjeçari, policia në kërkim të autorit

Një 42-vjeçar mbeti i plagosur me thikë pas një konflikti, ndërsa autori i ngjarjes po kërkohet nga policia.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në Berat.

Sipas Policisë, rreth orës 18:15, në lagjen “Jani Vruho”, qytetari me iniciale G.D. ka goditur me thikë pas një konflikti një 42-vjeçar me iniciale G.K.

LEXO EDHE  Noka: Kuvendi Kombëtar i PD do të mblidhet, Basha kryetar në minorancë

I plagosur ndodhet në Spitalin Rajonal Berat, jashtë rrezikut për jetën. Policia po kreh zonën për kapjen e autorit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen dhe rrethanave të ngjarjes.