Përfshihet nga flakët Kodra e Pishave në Gjirokastër

Është ndezur zjarri në Kodrën e Pishave në fshatin Arshi Lengo dhe ndodhet shumë pranë banesave, duke i rrezikuar.

Situata mbetet e vështirë në Gjirokastër, aty ku ditën e sotme humbi jetën personi i parë nga zjarret në Shqipëri, i moshuari Andrea Haxhiaj.

LEXO EDHE  Osmani takon kryeministrin holandez: Kosova i ka plotësuar kushtet për liberalizimin e vizave, Serbia po prodhon tensione të panevojshme në rajon

Disa fshatra të Gjirokastrës vijojnë të jenë mes flakëve, teksa nata vështirëson punën e zjarrfikësve në terren. Fshatrat më të rrezikuar nga flakët janë përkatësisht Asim Zeneli dhe Arshi Lengo.