Libri i ri hedh dritë mbi vdekjen tragjike të Amy Winehouse: Ajo grua vlente miliona…

Këngëtarja e famshme, Amy Winehouse, kaloi ditët e fundit të jetës së saj në mjerim dhe duke mos ngrënë si duhet. Kështu është shprehur Ian Halperin në librin e tij të ri “27 Heaven”. Duke cituar një mikun e këngëtares së ndjerë, ai shkruan se ikona e muzikës ndihej e trishtuar para se të ndërronte jetë.

“Ajo po jetonte në tym në javët e fundit, ishte shumë e dobët dhe po merrte cigare dhe pije. Amy ishte dëshpëruar dhe kjo grua që vlente miliona, ishte jashtëzakonisht e trishtuar.”, tha Halperin.

Halperin thotë se libri i tij tregon sesi Amy duhej dhe mund të ishte shpëtuar.

LEXO EDHE  Njihuni me artistët e mëdhenj që pritet të hapin Kampionatin Botëror

“Shoku që intervistova tha se Winehouse duhej të ishte shpëtuar, nuk kishte arsye që ajo të vdiste. Ajo vinte nga një familje e mirë dhe nuk kishte arsye që të vdiste.

Thjesht njerëzit po shikonin më shumë faturat e shitjeve rekord sesa gjendjen e saj shëndetësore.“,tha ai.

Libri “27 Heaven” është një përkujtim ndaj pesë yjeve që vdiqën në moshën 27 vjeçare, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison, Kurt Cobain dhe Amy.