Kastrioti godet në merkato, firmos me ish-sulmuesin e Tiranës dhe Kukësit

Bedri Greca është lojtari më i ri i Kastriotit. Zyrtarizimin e ka bërë klubi krutan, me anë të një postimi në rrjetet sociale. Sulmuesi 30 vjeçar ka luajtur së fundmi për Feronikelin në Kosovë.

CV e tij në Kategorinë Superiore është tejet e pasur. Futbollisti i lindur në Tiranë ka luajtur për Tiranën, Kukësin, apo edhe Laçin. Greca numëron në elitën e futbollit shqiptar 82 paraqitje, ku ka shënuar 10 gola dhe ka assistuar 11 herë. Sa i përket përformancave në vendin dardan, jemi në kuotën e 24 paraqitjeve.

LEXO EDHE  VIDEO/ Nuk i pasoi topin, Mbappe kapet “mat” duke fyer Neymar

“Bedri Greca është afrimi i parë i Kastriotit në këtë merkato verore. Mesfushori anësor është një emër i njohur në kampionatin shqipëtar, pasi ka luajtur prej vitesh në Elitë dhe ka veshur fanellën e ekipeve si Flamurtari, Kukësi, Tirana, dhe Laçi” – shkruan klubi.