Hektor Idrizaj gjen ekip pas largimit nga Partizani, i bashkohet Qaqi-t në Kosovë

Hektor Idrizaj dhe Harallamb Qaqi do vijojnë karrierën te Drenica në Kosovë. Vlonjati që u largua nga Partizani do luajë për herë të parë në Superligën kosovare, ndërsa Qaqi e mbylli sezonin e fundit me drenicakët, ndërsa ashtu siç raporton newsport.al do vijojë karrierën me këtë klub edhe për një tjetër sezon.

Idrizaj ishte pikë fikse në mbrojtjen e Demave, duke bërë një sezon të mirë me Dajën në stol. Tanimë për 32 vjeçarin nis një aventurë e re, teksa pritet prezantimi te Drenica. Veç Flamurtarit, Idrizaj ka luajtur në Shqipëri edhe për Teutën, Bylis, Skënderbeun dhe Kamzën.

LEXO EDHE  Inskenoi zhdukjen në Shqipëri/ Vasil Ruci rrëfen njohjen me Pecorellin: Na u ngjit nga hiçi, nuk na shqitej edhe kur hanim

Pas aventurës me Laçin, Kukësin, Veronën, Skënderbeun dhe Kamzën, 27 vjeçari Qaqi do mbetet sërish te Drenica.