Burri ekzekutoi gruan me 8 plumba, zbardhen detajet e reja mbi krimin

Mediat greke kanë zbuluar detaje të reja nga vrasja që ndodhi paraditen e sotme në Larisa, ku burri qëlloi për vdekjen gruan e tij me 8 plumba bashkëshorten e tij.

Krimi ndodhi në një tavernë, në një zonë rurale, e cila ishte në pronësi të të vëllait të viktimës, ndërsa autori kishte udhëtuar nga Athina.

Raportohet se gruaja kishte kërkuar të ndahet prej burrit dhe çifti ishte në proces divorci. Një prej pjesëtarëve të ekipit që po merret me ekzaminimin e trupit të viktimës deklaroi se ajo u qëllua në këmbë, gjoks dhe kokë.

LEXO EDHE  Policia çel aplikimet për “Patrullë të Përgjithshme”, kriteret dhe dokumentat që duhen për aplikim

Plumbi që ka marrë në kokë ka qenë fatal për të.

Vassilis Letsios tha për protothema.gr se 43-vjeçarja ishte kthyer në fshatin e saj 4- 5 muaj më parë për të ndihmuar në biznesin e vëllait të saj, i cili pas problemeve me shëndetin ndodhet në një qendër rehabilitimi.