VIDEO/ Balotelli pritet si hero në Turqi, shihni çfarë bëjnë tifozët e Adanaspor

Mario Balotelli është transferuar në futbollin turk. Sulmuesi italian u zyrtarizua si lojtari më i ri i Adanaspor Demirspor më 7 korrik, teksa ditën e sotme ka zbarkuar në Turqi.

Shumë tifozë kishin dalë ta prisnin, teksa u krijua një atmosferë e zjarrtë. Eufori e madhe për Super Marion, situatë që nuk u arrit të përballohej as nga policia, që e kishte të vështirë të frenonte entuziazmin e tifozëve të Adanaspor.

LEXO EDHE  Barcelona ndalet edhe nga Cadiz, Koeman drejt shkarkimit

Klubi turk siguroi sezonin e kaluar ngjitjen në elitë dhe është tepër aktivë në merkato. Përveç Balotellit, i cili ka firmosur për tre vite, Adanaspor ka siguruar edhe shërbimet e David Luiz.