Play-off/ Laçi, Teuta e Prishtina, goglat zbulojnë rivalet e mundshëm në Conference League

Teuta, Laçi dhe Prishtina kanë mësuar rivalët e mundshëm në rast se kualifikohen në “play-off” të Conference League.

Kampionët e Shqipërisë, që në turin e tretë përballen me Shamrock Rovers, në rast se kalojnë tutje ndeshen me fituesin e çiftit Omonia-Flora Tallin.

Laçi e ka tepër të vështirë kualifikimin, pasi përballet me Anderlecht. Nëse ia del, atëherë do të sfidojë Vitesse ose Dundalk.

LEXO EDHE  Të papërmbajtshëm/ Bayern Mynih ‘shtyp’ Grojther Furthin

Sa i takon Prishtinës, bardhekaltrit që ndeshen në turin e tretë me Bodo Glimt, nëse kualifikohet gjen në “play-off” Mura ose Zalgirius.