Plagosja e 15 vjeçarit në Tiranë, policia jep detajet e para

Një konflikt mes të rinjsh ka përfunduar me plagosjen me thikë të një 15-vjeçari në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:45 në bulevardin “Zhan Dark” në kryeqytet.

Sipas policisë, një shtetas ende i paidentifikuar, ka qëlluar me thikë 15-vjeçarin me iniciale J.K. i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Policia ndodhet në vendngjarje për të bërë të mundur identifikimin dhe arrestimin e autorit.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 20:45, në bulevardin “Zhan D’ark” dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, një shtetas ende i paidentifikuar ka goditur me një mjet prerës (thikë) shtetasin e mitur me iniciale J. K., rreth 15 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekut. Menjeherë në vendngjarje kanë shkuar sherbimet e Policisë dhe kanë bërë rrethimin e zonës dhe po vijojnë kontrollin e saj me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE  VIDEO/ Drama tek Infektivi, familjarët asnjë informacion për pacientët