Djali 8 vjeçar zgjohet nga koma dhe befason njerëzit me ato që tregon

Jeta mund te ndryshoje brenda një çasti Landon Kemp e di mire këtë. . Për një moment te vetëm bota e tij u shemb . Ishte vera e vitit 2012 . Vëllai i madh i Landon drejtonte makinën drejte shtëpisë dhe bashke me to ishte Landon dhe i ati tyre . Një ambulance qe ishte me urgjence i godet Pasojat ishin fatale .

Andi, vëllai i madhe i Landon vdes menjëherë kurse Landon dhe i ati ishin rënde , por dhe ky i fundi vdes mbas disa ditësh . Ndihma e shpejt nuk kishin vene re qe brenda makinës ishte dhe vogëlushi Landon , djali 8 vjeç, sepse makina ishte dëmtuar me te vërtete keq . Atë dite djali i vogël humbi jetën dy here. Mbas dy javës Landon del nga koma , pa pësuar asnjë dem cereblar , por surpriza nuk mbaron këtu. Kokën e kishte te mbështjelle me fasho dhe kishte dhimbje.

LEXO EDHE  Sherri në trafik, ish-futbollisti nxjerr armën dhe vret 1 person e plagos 4 të tjerë (VIDEO)

Kur e pyeten Landon nëse e di ku ndodhet i ati , ai u përgjigjet: “Po unë e pashe atë në parajsë”. Që nga ajo kohe kanë kaluar disa vite, por Landon kujton qe ka qenë ne qiell . Kujton qe ka pare te atin vëllain e tij te madh , me dy miqtë e tij te vdekur para disa vitesh. Ai tregon qe kishte pare dhe dy vellezerit e tij te vegjël qe kurrë si kishte pare dhe kurrë e ëma nuk i kishte treguar qe i kishte dështuar para se ai te lindte.